Róża Kledecka
nauczycielka dyplomowana
SP 10
w Kaliszu
KLASA 3 wycieczki

W klasie trzeciej wyruszymy na dalsze wycieczki. Będziemy starać się, aby były to okazje do poznania i zapamiętania jak największej liczby intersujących miejsc i ciekawej historii.

Urządzimy wycieczki do: Kórnika, Rogalina, Poznania
Wrocławia
szlakiem piastowskim przez Gniezno do Wenecji i Biskupina

W Kórniku i Rogalinie zwiedzimy znajdujące się tam zamki i przylegające do nich ogrody. W Rogalinie dodatkowo dzieci będą mogły zobaczyć ogromne i wielowiekowe dęby. W Poznaniu zwiedzimy Starówkę i ogród zoologiczny na Malcie. Do Wrocławia pojedziemy zobaczyć ogrody zoologiczny i botaniczny. Atrakcją tej wycieczki jest rejs statkiem wycieczkowym po Odrze, gdzie dzieci będą mogły zapoznać się ze sposobem działania śluz na przylegających do rzeki kanałach wodnych. Czerwcową wycieczką będzie podróż szlakiem piastowskim. Zatrzymamy się w Gnieźnie, gdzie zwiedzimy Muzeum Powstania Państwa Polskiego i Katedrę. Dalej pojedziemy do Wenecji.

Tam w Muzeum Kolejnictwa Wąskotorowego będziemy podziwiać wspaniałą kolekcję starych wagonów i lokomotyw.

Właśnie stamtąd, kolejką wąskotorową, pojedziemy do Biskupina. Biskupin jest to najstarsza w Polsce osada kultury łużyckiej i właśnie to jest elementem dydaktycznym naszej wycieczki.

 
fotosik
 
  
Sponsorem strony jest firma sponsor.